Działalność społeczna i kulturalna Banku

Bank Spółdzielczy w Tychach od początku swojego istnienia wspiera działalność społeczną i kulturalną w regionie. W tym obszarze w 2011 roku Bank obejmował patronatem następujące instytucje, organizacje i przedsięwzięcia:


Teatr Mały w Tychach – Bank Spółdzielczy w Tychach obejmuje patronatem organizację spektakli wystawianych na deskach Teatru Małego w Tychach. Bank jest również stałym sponsorem „Koncertu Noworocznego” wystawianego przez tyski Teatr i został jednym ze sponsorów cyklu „Teatr Konesera. Edycja 2011”.
Miejski Dom Kultury w Tychach – sponsoring XIV edycji  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.
Bitwa Wyrska – Bank Spółdzielczy w Tychach jest stałym sponsorem corocznej inscenizacji historycznej znanej, jako „Bitwa Wyrska”.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Bank Spółdzielczy w Tychach jest partnerem regionalnego oddziału Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szkolne Kasy Oszczędności – Bank Spółdzielczy w Tychach od wielu lat wspiera działania Szkolnych Kas Oszczędności. Obecnie Bank prowadzi rachunki SKO dla 7 szkół podstawowych. Głównym celem Szkolnych Kas Oszczędności jest kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania, racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi, celowego ich wykorzystania oraz – poprzez akcje zbierania makulatury i surowców wtórnych – podejmowania inicjatyw zmierzających do ochrony środowiska naturalnego. Współpraca w zakresie prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności to także konkursy dla dzieci i młodzieży, których celem jest popularyzacja praktyki oszczędzania wśród dzieci i młodzieży.
Konkursy SKO – sponsoring nagród w konkursach dla dzieci i młodzieży oszczędzających w ramach Szkolnych Kas Oszczędności, prowadzonych przez Bank Spółdzielczy w Tychach. Wartość nagród oraz bieżącego dofinansowania Szkolnych Kas Oszczędności w roku szkolnych 2011/2012 wyniosła 20,1 tys. zł.
Ośrodek Charytatywno-Społeczny Oratorium p.w. św. Rodziny w Tychach – wsparcie finansowe Ośrodka.
Biblioteka przy Zespole Szkół nr 2 w Tychach – finansowanie zakupu nagród w „Konkursie Czytelniczym” organizowanym przez Szkołę.
Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców” – Bank Spółdzielczy w Tychach obejmuje sponsoringiem „Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców” – cykliczną imprezę organizowaną przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach wspólnie z Prezydentem Miasta Tychy.
Fundacja „Cicha-Nadzieja” – pomoc finansowa przeznaczona na remont Szpitala Miejskiego w Tychach oraz I Dzień Otwarty Szpitala Miejskiego
Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach – pomoc materialna oraz sponsoring Imprezy Rodzinnej z okazji Dnia Dziecka. Celem spotkania było m.in. gromadzenie środków finansowych na wyposażenie sal przedszkolnych. Projekt miał służyć wspomaganiu rozwoju wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Lędzińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin – sponsoring Integracyjnego Festynu z okazji Dnia Dziecka.
„Dni Goczałkowic” – sponsoring Imprezy, która odbyła się w dniach 11-12 czerwca 2011 roku.
Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu – pomoc finansowa w związku z organizacją „III Grudniowego Spotkania Opłatkowego dla osób niepełnosprawnych oraz przyjaciół idei integracji”.
Gimnazjum nr 1 im. Karola Wierzgonia w Bieruniu – sponsoring Festynu Rodzinnego.
Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach – sponsoring cyklu warsztatów dla młodzieży w ramach Projektu „Nauka nie musi być trudna”.
Gimnazjum nr 2 w Bieruniu – finansowe wsparcie Wigilii Charytatywnej.
Chór Mieszany „Zorza” w Wyrach – sponsoring występów chóru.
Muzeum Miejskie w Tychach – finansowe wsparcie Konkursu plastycznego „Mikołaje, palmy, lalki, zboża… Zwyczaje doroczne na ziemi pszczyńskiej”.
Caritas Archidiecezji Katowickiej – wsparcie finansowe instytucji charytatywnej.
Tyski Chór Mieszany "Presto Cantabile" – wsparcie finansowe działalności Chóru.

 

Działalność Banku w odniesieniu do ochrony środowiska i oszczędności zasobów naturalnych


Podejmowanie inicjatyw zmierzających do ochrony środowiska naturalnego jest na stałe wpisane w działalność Banku Spółdzielczego w Tychach. Bank wprowadził do oferty specjalne kredyty na sfinansowanie Programów Ekologicznych. W ramach prowadzonej akcji kredytowej, Klienci naszego Banku mogą korzystać z preferencyjnych kredytów na zakup ekologicznych systemów grzewczych. Bank Spółdzielczy w Tychach, w ramach współpracy ze szkołami podstawowymi w zakresie prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności, regularnie organizuje wśród uczniów akcje zbierania makulatury i surowców wtórnych.

» Aktualności
7 września 2018 r.
Wkrótce nowa strona internetowa Banku
 Facebook |   RSS |   Mapa serwisu |  Kariera |  Zastrzeżenia prawne |  Polityka prywatności |  SWIFT: POLUPLPR |  Infolinia: 32 324 83 33
Serwis należy do Banku Spółdzielczego w Tychach | Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010