10 października 2017 r.
Elektroniczna ewidencja VAT

Szanowni Państwo,

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. 

Nowy obowiązek dotyczy mikroprzedsiębiorców, którzy są podatnikami VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K. JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

 18 września 2017 r.
Nowe zasady definiowania przelewów

Szanowni Państwo, 

zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 roku w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych każdy zleceniodawca przelewów zobowiązany jest do umieszczania na zleceniu przelewu następujących informacji: 

numeru rachunku zleceniodawcy oraz odbiorcy,

pełnej nazwy/imienia i nazwiska zleceniodawcy,

pełnej nazwy/ imienia i nazwiska odbiorcy,

pełnego adresu zleceniodawcy: miasta, nazwy ulicy z numerem domu i lokalu. 

Uwaga! Przelewy z brakującymi lub błędnymi informacjami o zleceniodawcy lub odbiorcy ze względu na obowiązki wynikające ze wskazanego powyżej rozporządzenia mogą być:

opóźnione w wykonaniu zleconego przelewu,

odrzucone,

wstrzymane.

W związku z powyższym prosimy o zwrócenie uwagi przy wypełnianiu dyspozycji papierowych oraz płatności dokonywanych za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy posiadają one wszystkie niezbędne dane, oraz o podawanie pełnych informacji kontrahentom lub osobom, od których otrzymują Państwo przelewy. 1 sierpnia 2017 r.
Żołnierski konkurs

Ogłaszamy konkurs dla wszystkich rezerwistów, którzy są w posiadaniu swoich pamiątkowych chust. Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami z tego wyjątkowego okresu i przynieście swoją chustę rezerwisty. Spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu chust, jury wybierze tę najoryginalniejszą i uhonoruje nagrodą, której nie powstydzi się żaden prawdziwy mężczyzna!

Regulamin Konkursu >>1 sierpnia 2017 r.
Zmiana Tabeli oprocentowania

Bank Spółdzielczy w Tychach informuje, że z dniem 1 sierpnia 2017 r. zmianie ulega Tabela oprocentowania kredytów i depozytów w zakresie oprocentowania produktów depozytowych.3 lipca 2017 r.
Nowa wersja Systemu Bankowości Internetowej eBankNet

Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 3 lipca 2017 roku uruchomiona została nowa wersja Systemu Bankowości Internetowej eBankNet. Nowa wersja Systemu, poza zmianami graficznymi, pozwoli Państwu w sposób bardziej komfortowy korzystać z usług naszego Banku. Najważniejsza zmiana związana jest z dostosowaniem Systemu eBankNet do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu uzyskają Państwo możliwość zarządzania swoimi finansami za pomocą smartfonów i tabletów. 

Zmianie nie ulega natomiast sposób logowania do aplikacji, jak również ustanowione hasła i zapisane w Systemie zlecenia. 27 czerwca 2017 r.
Informacja o przystąpieniu do Systemu Ochrony Instytucjonalnej Zrzeszenia BPS

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 19 czerwca 2017 r. Bank Spółdzielczy w Tychach przystąpił do Systemu Ochrony Instytucjonalnej Zrzeszenia BPS, i tym samym dołączył do grona Banków Spółdzielczych, wzajemnie dbających o bezpieczeństwo swoich Klientów.

 

Instytucja z angielskiego nazywana IPS (Institutional Protection Scheme), jest nowym systemem ochrony płynności finansowej i wypłacalności banków spółdzielczych w nim zrzeszonych. Członkostwo Banku Spółdzielczego w Tychach w IPS stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa. » Aktualności
10 października 2017 r.
Elektroniczna ewidencja VAT
 Facebook |   RSS |   Mapa serwisu |  Kariera |  Zastrzeżenia prawne |  Polityka prywatności |  SWIFT: POLUPLPR |  Infolinia: 32 324 83 33
Serwis należy do Banku Spółdzielczego w Tychach | Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2010